ŠRD “Drava” Osijek od osnivanja je pa sve do 2008. godine u svom sastavu imala športsku ekipu koja se natjecala u tri konkurencije (seniori/ke, juniori/ke i kadeti/kinje). Tradicionalno svake godine organizira druženje – natjecanje svojih aktivnih članova u domu na ušću Dunava i Drave. O projektu „Zaštitimo naše vode – škola za mlade ribolovce“, te ostalim aktivnostima koje provode govori voditeljica projekta, Ljiljana Mijatović Rudinski.
- ŠRD Drava je iz Proračuna je Grada Osijeka za 2019. dobila 8.580,28 kuna proračunskog novca za projekt „Zaštitimo naše vode – škola za mlade ribolovce“. Što ovaj projekt obuhvaća, kada se održava i koliko osoba u njemu sudjeluje?
Prvi dio programa održan je 27. rujna, a sastojao se od edukativne radionice. Drugi dio programa održan je na ušću Drave u Dunav, 4. listopada i sastojao se od praktičnog dijela.
VOLONTERI U programu je sudjelovalo 30 članova (učenika) ribolovnog društva do 14 godina starosti i pet volontera.
- Jeste li zadovoljni dobivenim iznosom? U što je on utrošen?
Zadovoljni smo dobivenim iznosom, koji je potrošen sukladno planiranom proračunu.
- Koje još aktivnosti planirate u ovoj godini?
Ove godine Društvo organizira tradicionalno natjecanje svojih aktivnih članova na ušću Drave u Dunav.
- Koliko članova brojite i koje sve projekte provodite?
Društvo broji 250 članova.
- Na koji se način financirate?
Društvo se financira iz članarine, a jednim dijelom i iz najma prostora na ušću.
- Kako ocjenjujete suradnju s gradom Osijekom? Pomaže li vam grad na još neki način?
Suradnja s gradom je izuzetno dobra, a grad nam je besplatno ustupio prostorije u Krstovoj ulici 98 b na korištenje.
- Grad Osijek ponovno je dobio najvišu ocjenu za transparentnost svoga proračuna. Koliko je, po Vašem mišljenju, transparentnost proračuna važna?
Da, transparentnost proračuna smatramo jako važnom.
REFERIRA SE NA: