ZDRAVKO BOŠNJAK Naši su članovi najveći ambasadori Grada Osijeka

Zdravko Bošnjak, predsjednik Moto kluba Osijek

Grad Osijek ima bogatu motociklističku tradiciju. Nadaleko su bili poznati „Majski susreti motorista“ gdje su se rado okupljali bikeri iz cijele Europe. Ta lijepa tradicija jedno je vrijeme bila zapostavljena, no zahvaljujući grupi zaljubljenika u motore i moto sport, ponovno je pokrenuta osječka motociklistička scena i osnovan novi moto klub na tradiciji starih bikera – Moto Klub Osijek 2002. godine. O ovogodišnjim Moto susretima, te tradicionalnim Motomrazovima, govori predsjednik

  • Moto klub Osijek za program „Moto susreti 2018.“ iz gradskog je proračuna u ovoj godini dobio 3.440 kuna. Kada i gdje se susret održao, koliko je ljudi okupio i koliko je trajao?

Ove su godine Moto susreti održani zadnji vikend u lipnju, na lijevoj obali Drave na prostoru Amfiteatra kod Katakombi. To je prostor koji smo također dobili od Grada Osijeka na korištenje. Moto susreti okupljaju zaljubljenike u motore, a Moto klub Osijek, zajedno sa Gradom, ovim se susretima predstavlja svim gostima koji nam dolaze. U sklopu susreta organiziramo i gitarijadu, koju je također Grad Osijek podržao, a njezin je cilj da mlade, neafirmirane bendove izvučemo iz roditeljskih garaža i podruma, damo 70 kvadrata kvalitetnog razglasa, bine i osvjetljenja i da oni pokažu što znaju. Uz nas, tu sudjeluje i Hrvatska glazbena unija čiji su profesori u stručnom žiriju.

POVEZIVANJE Organizirali smo i natjecanje u kuhanju fiša koje je ove godine okupilo 43 ekipe. To nam je vrlo važno zbog povezivanja i upoznavanja ljudi koji se okupe na Moto susretima.

Ove su godine u natjecanju sudjelovale ekipe iz Italije, Mađarske, Srbije, te Bosne i Hercegovine, dok su na same Moto susrete stigli ljudi iz 11 država Europske unije. Na trodnevnom programu okupilo se oko 3.700 ljudi! Naravno, tu je i naš tradicionalni defile, a moram napomenuti kako su ovogodišnji Moto susreti prošli bez ijednog incidenta ili tragične nesreće.

OBLJETNICA Nadamo se da ćemo sljedeće godine, kada obilježavamo 45 godina postojanja kluba – kluba koji je najstariji na Balkanu i na prostoru bivše Jugoslavije, okupiti još više motorista i zaljubljenika u motore.

  • Jeste li zadovoljni dobivenim iznosom. U što je on utrošen?

Zadovoljni smo, budući da smo tim sredstvima platili ribu za natjecanje u kuhanju fiša. Sama riba je koštala 5.800 kuna – 3 kilograma očišćenog šarana po ekipi, pa nam je ovih nešto više od 3.000 kuna dosta pomoglo.

ZNAČAJNO Neću reći da je to puno sredstava, ali nama kao nevladinoj udruzi ovo je velika stvar.

Nadamo se da će sljedeće godine ta sredstva biti puno veća – kako zbog obljetnice, tako i zbog činjenice što su naši članovi najveći ambasadori Grada Osijeka.

  • Tradicionalno ćete i ovog prosinca održati akciju „Motomrazovi 2018.“. Za taj ste program od Grada Osijeka dobili 5.000 kuna. Što će sve obuhvatiti ovogodišnji program? U što ćete utrošiti dobivena sredstva?

Već 17 godina u sklopu naših Motomrazova obilazimo djecu u Dječjem domu Klasje, pa s tom tradicijom nastavljamo i ove godine. Program ćemo započeti dan ranije, u petak, 7. prosinca, kada ćemo obići svu djecu smještenu u podružnicama Klasja – od Bistrinaca do Beloga Manastira.

U subotu, 8. prosinca djedice i bakice Mrazovi na motociklima će prodefilirati ulicama Osijeka.

POSJETE Prije toga ćemo posjetiti Dom za odgoj djece i mladeži na Vinkovačkoj ulici, darivati djecu u Dječjem domu Klasje u Zagrebačkoj ulici, a nakon posjeta Klasju provozat ćemo se i do sajma „Tehnicoolum“ na sajamskom prostoru Pampas.

Defile do Trga Ante Starčevića kreće u 11,30 sati iz zagrebačke ulice, a Motomrazovi će se družiti s građanima i darivati djecu slatkišima na Trgu do 12,30 sati, kada krećemo na Pampas, gdje ćemo posjetiti sajam tehničke kulture na kojem imamo i svoj štand na kojem predstavljamo 356 dana našeg kluba – sve ono što radimo tijekom godine.

  • Koliko članova brojite i koje još projekte provodite?

Trenutno klub broji 79 punopravnih članova s pravom glasa i 13 pripravnika. Svake godine prije početka sezone, u proljeće, organiziramo Poligon sigurne vožnje u suradnji s PU Osječko-baranjskom. Policajci dolaze sa svojim službenim motociklima, a osim iz naše županije, dolaze i iz susjednih slavonskih županija. Riječ je o jednodnevnom druženju na poligonu, gdje su pozvani svi moto klubovi, svi vozači motocikala i zaljubljenici u motocikle koji ne pripadaju klubovima.

PUTOVANJA Osim toga, članovi našeg kluba svake godine putuju diljem Europe. Bili smo u službenom posjetu u Nitri (Slovačka), Budimpešti i Pečuhu (Mađarska), Ploiesti (Rumunjska), Tuzli (BiH) i nadam se da ćemo u skorije vrijeme obići sve gradove prijatelje grada Osijeka.

Tu su i naši Motozeke povodom uskrsa, a tijekom godine klub više puta organizira akcije dobrovoljnog davanja krvi.

  • Pomaže li Grad Osijek rad vaše udruge i na neki drugi način? Kako ste zadovoljni suradnjom s Gradom?

Jesmo, zadovoljni smo. Svaka suradnja je dobra, a moram napomenuti kako se naša suradnja svake godine podiže na jedan viši nivo.

DOBRA PRIČA Smatram da i gradski oci uviđaju koliko je priča koju naš klub radi ispravna i kakvi smo mi konkretno ambasadori za grad.

  •  Grad Osijek je i u ovoj godini dobio najvišu ocjenu za transparentnost svog proračuna. Koliko je ona, po vašem mišljenju, važna?

To je za svaku pohvalu! Svaka lipa  koja je otišla udruzi ili nekom pojedincu treba biti dostupna na uvid građanima, jer je ta lipa naša lipa. Ukoliko može i još bolje i još transparentnije, svakako sam za to. I mi sami kao udruga redovno podnosima godišnja izvješća i prikazujemo na što smo utrošili sredstva.

REFERIRA SE NA:

Proračun 2018. RASHODI

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s

%d blogeri kao ovaj: