TONI GALOVIĆ Korisnike osposobljavamo za proizvodnju tradicijskih proizvoda

Toni Galović, tajnik Udruge Slavonka

Udruga proizvođača prirodne domaće šljivovače „Slavonka“ okuplja oko 220 članova s područja Osječko-baranjske županije. Pridružiti im se mogu svi koji se bave tradicijskom proizvodnjom – od OPG-ova do malih proizvođača. O projektu  „Edukacije, savjetovanje i poticanje socijalnog poduzetništva uz očuvanje tradicijskih proizvoda“ i suradnji s Gradom Osijekom govori tajnik udruge, Toni Galović.

  • Udruga proizvođača prirodne domaće šljivovače „Slavonka“ iz proračuna je Grada Osijeka u 2017. godini za projekt „Edukacije, savjetovanje i poticanje socijalnog poduzetništva uz očuvanje tradicijskih proizvoda“ dobila 5.000 kuna. O kakvom je projektu riječ?

Riječ je o projektu gdje se korisnike osposobljava za proizvodnju tradicijskih proizvoda. S Pučkim otvorenim učilištem u Osijeku imamo sporazum prema kojem mi vršimo tečajeve za voćara, šljivara i destilatera prirodnih, domaćih pića, a Pučko otvoreno učilište kao certificirana ustanova izdaje diplome, tj. uvjerenja koja su certificirana i koja se upisuju u radnu knjižicu.

POSAO Na taj se način povećava zapošljivost korisnika.   

  • Jeste li zadovoljni dobivenim iznosom?

Jesmo, zadovoljni smo dobivenim iznosom. Moglo je biti i malo više, ali smo zadovoljni. Ne žalimo se.

  • Koliko članova broji vaša udruga i koje još projekte provodite?

Naša udruga djeluje na razini Osječko-baranjske županije, a trenutno je oko 220 članova. Osim ovog projekta, provodimo još i „Osiguranje sadnica autohtonih zavičajnih sorti šljiva“. Taj je projekt skoro pred završetkom.

ZAŠTITA POTROŠAČA Provodimo projekt za zaštitu potrošača i zdravlje ljudi vezano za OPG-ove. U tome projektu učimo ljude od deklaracijama, pakiranju i zdravoj hrani.

Također djelujemo i u Đakovu gdje imamo dvije manifestacije – „Dani jabuka Đakovo“ i sudjelujemo na Đakovačkim vezovima.

  • Tko vam se sve može pridružiti?

Pridružit nam se mogu svi ljudi koji se bave tradicijskom proizvodnjom. Tu podrazumijevamo sve OPG-ove i male proizvođače.

  • Koliki je iznos godišnje potreban za funkcioniranje Udruge?

Godišnje nam je potrebno oko 12.000 kuna. To je neki minimum bez kojeg ne možemo.

  • Koji su drugi izvori prihoda Udruge?

Drugi prihodi Udruge su članarina, koja je simbolična, i donacije.

  • Kako ocjenjujete suradnju s Gradom Osijekom? Pomaže li Grad Osijek rad vaše udruge na još neki način?

Grad Osijek nam pomaže na način da osigurava prostor za izlaganje proizvoda raznih OPG-ova na području Grada Osijeka, koji su i članovi naše udruge.

DOBRA SURADNJA Suradnjom s Gradom Osijekom smo vrlo zadovoljni i ona je jako dobra.

  • Osijek je jedan od 15 gradova koji su dobili najvišu ocjenu za transparentnost svoga proračuna. Koliko je važna transparentnost proračuna?

Transparentnost je vrlo važna jer se u Osijeku nikada nije čulo za neke probleme oko natječaja za različite udruge i transparentnost proračuna, kako u prijašnje vrijeme, tako i sada. Svaki građanin treba znati gdje odlazi njegov novac te mi podržavamo transparentnost osječkog proračuna.

REFERIRA SE NA:

Proračun 2017. RASHODI

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s