MARIO PERKOVIĆ Koncesiju smo dobili zahvaljujući razumijevanju gradonačelnika Vrkića i službi Grada

Mario Perković, predsjednik Nogometne škole mladeži NK Grafičar-Vodovod

  • Grad Osijek dao je u koncesiju prostor za Nogometnu školu mladeži NK Grafičar-Vodovod. O kojem je prostoru riječ?

Radi se o prostoru na adresi Sljemenska 1 u Retfali. To je prostor na kojem se nalaze igrališta na kojima igraju naši članovi kluba. To su dva igrališta velikih dimenzija, jedno rukometno igralište te dva mala pomoćna. Cijeli objekt koristimo bez naknade, uz našu obavezu održavanja, plaćanja režijskih troškova te svih drugih obaveza koje pripadaju nama kao upravitelju.

  • Što je sve moralo proći kako biste došli do koncesije?

NK Grafičar Vodovod Osijek kao klub više ne postoji, iako je imao dugu tradiciju. Prije 7 godina osnovali smo Nogometnu školu mladeži NK Grafičar-Vodovod koju je osnovala tadašnja uprava, a koju smo kasnije preuzeli te u međuvremenu tražili koncesiju za navedeni prostor. Naime, mi imamo svoj račun koji nikada nije bio blokiran. Imamo svoja sredstva, svoj budžet, sponzore i napokon smo dobili i koncesiju, nakon 2,5 godine od zahtjeva.

IZDRŽALI DO KRAJA Koncesiju smo dobili zahvaljujući razumijevanju gradonačelnika Ivana Vrkića i ostalih službi Grada Osijeka. Kada smo htjeli već odustati od svega, bili su uz nas kako bismo ipak izdržali do kraja te riješili taj problem.

  • Što ovi prostori znače za djecu i mlade koji treniraju u nogometnoj školi?

Koncesija je za nas najvažnija stavka. To je početak i kraj. Bez toga ne bismo mogli egzistirati. Prostor je alat za rad, za okupljanje djece. Škola ima oko 200 djece kojima su potrebni prostori i za prijepodnevne i za popodnevne treninge. Imamo djecu od 5 do 25 godina. Imamo trenere, domara, volontere. Mi smo kvartovski klub na usluzi NK Osijeku koji je po nama jedina ozbiljna sportska institucija u gradu, a što se tiče nogometa daleko je ispred svih nas te smatram da svi trebamo raditi za taj klub. Svako naše kvalitetno dijete, igrač treba završiti u NK Osijeku.

Igrališta su okružena zelenilom

  • Kakvi su planovi škole?

Sada kada smo dobili koncesiju u planu nam je dovesti terene u najbolje moguće stanje za treniranje, odnosno obnoviti svlačionice i čitavu infrastrukturu koliko možemo i kolike su naše financijske mogućnosti. Bez pravih sponzora i velikih ulaganja teško je napraviti nešto kao što možete vidjeti vani.

ZELENILO Prednost je što smo okruženi zelenilom, čitav prostor izgleda kao park i zato sam na njemu vrlo zahvalan.

Raditi se mora puno, no naš je plan napraviti dobru školu nogometa u ovom dijelu grada bez obzira što NK Osijek uskoro dolazi na Pampas. No,  potrebno je što više klubova kako bi bila veća konkurencija i kvalitetnija natjecanja.

  • Pomaže li Grad Osijek klub na kakav drugi način?

Pomogao nam je samim tim što nam je dao koncesiju. To je nemjerljivo s bilo čim. Na koncesiju ne gledam kao na nešto što nam je dalo Poglavarstvo, nego grad sam, građani Osijeka. No, moramo i mi sami nešto dati. Dvije i pol godine smo ulagali u ovaj prostor. Grad Osijek i njegovi čelni ljudi su vidjeli koliko se trudimo, bez obzira što tada još nismo imali koncesiju. Prvo morate dati da biste nešto tražili. Ušli smo u ovaj prostor kako bismo nešto uložili, dali svoje kao partneri, utrošili sredstava u idućem razdoblju, ali isto tako smatram da ako se dogodi da iz našeg kluba izađe igrač koji je dobar i kvalitetan, mi moramo napraviti povrat uloženih sredstava te na tome, u konačnici, ostvariti i profit. Škola nogometa financijski zahtjeva puno sredstava. Godišnje zahtjeva 550 do 750 tisuća kuna. Svaki mjesec je to jako puno novaca, do 10 ljudi na plaći, oko 200 djece. Vjerujem da su se zbog toga i odlučili dati nam koncesiju. Da Grad ne napravi nikada više ništa za našu školu, ovo će nam biti više nego dovoljno.

PRIJEVOZ Moram istaknuti i osiguravanje prijevoza za klubove. Svaka čast onome tko se toga dosjetio i odobrio. Radi se o velikoj pomoći koja na godišnjoj razini iznosi oko 50.000 kuna.

Također, Grad nam kroz Nogometno središte na mjesečnoj bazi daje 4.700 kuna. Novaca je uvijek malo, no svaka pomoć dobro dođe.

Ekipa Nogometne škole mladeži NK Grafičar-Vodovod

  • Kakvom ocjenjujete suradnju kluba i Grada Osijeka?

Iskreno, komunikacija između Grada i škole je mogla biti i bolja. Možda je čitav proces trebao ići malo brže. Izgubili smo jako puno vremena, živaca, novaca da bismo objasnili što se događa u klubu koji je postojao od 1926. godine, a doveo se u bezizlaznu situaciju. Izgubili smo jako puno vremena zbog nesposobnosti i nečijih vlastitih interesa. No, nikoga ne optužujem, na kraju sam jako zahvalan za mogućnost koju su nam u Gradu dali.

REFERIRA SE NA:

Proračun 2017. RASHODI

 

Jedna misao o “MARIO PERKOVIĆ Koncesiju smo dobili zahvaljujući razumijevanju gradonačelnika Vrkića i službi Grada

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s