Toni Brdarić, predsjednik Ženskog odbojkaškog kluba Osijek
Toni Brdarić, predsjednik Ženskog odbojkaškog kluba Osijek

Ženski odbojkaški klub Osijek iz gradskog proračuna će 2016. dobiti 277.865 kuna, jeste li zadovoljni iznosom? Kakav je taj iznos u usporedbi s prethodnim godinama?

– Iako je ove godine iznos planiran iz gradskog proračuna za Ženski odbojkaški klub Osijek 06 nešto niži nego prethodnih godina, svejedno smo više nego zadovoljni. Ono što je najbitnije je činjenica da Grad nije prestao financirati klub niti jedan mjesec i u vrijeme najveće gospodarske krize.

Koliko je klubu neophodno za jednu sezonu?

– Teško pitanje i ovisi o sportskim ambicijama. Prošlu sezonu smo završili s prihodima otprilike 500.000 kuna. Naravno, tu nisu uračunati prihodi koje nije moguće kvantificirati, kao što su sati koje su bez naknade naši članovi proveli pomažući klub, doprinos roditelja i slično.

Imate li drugih izvora prihoda?

– Dakako, to su prije svega članarine, sponzorstva i donacije, koje čine otprilike trećinu ukupnih prihoda kluba.

U usporedni sa drugim klubovima u ligi koliki je proračun ŽOK-a Osijek?

– Proračuni drugih klubova varijaraju od 100.000 kuna, do oko 1.000.000 kuna. Ovo je dakako okvirno. Naš proračun je negdje u sredini i po njemu bi trebali u narednim sezonama napraviti rezultatski iskorak i ostvariti naš cilj, a to je biti među 4 ekipe u državi.

Jeste li zadovoljni modelom financiranja sporta u gradu?

– Mi smo kao klub zadovoljni načinom raspodjele sredstava Grada.

REZULTATI Vrednuju se rezultati, stručnost i rad s mladima, sve ono što naš klub krasi i vrijednosti koje mi kao klub gajimo.

 

Koliko je slogan, a onda i logo “najljepši klub u gradu” koristio brendiranju kluba?

– Što se tiče loga “najljepši klub u gradu”, on je nastao u trenutku kad se u klubu nisu događali nikakvi marketinški pomaci i ideja je bila prikazati jedan lijepi sport u svjetlu kakav je. Logo je polučio izvrsne rezultate, kako među članicama, tako i među širom javnosti, postali smo prepoznatljivi.

Osijek je jedan od 15 gradova koji je dobio najvišu ocijenu za transparentnost svoga proračuna. Koliko je važna transparentnost proračuna?

– Transparentnost je vrlo važna jer ne ostavlja mjesta sumnji o utrošenim sredstvima.

REFERIRA SE NA: 

Kako smo trošili – Društvene djelatnosti

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s